İptal ve İade Koşulları

 

Sebep Göstermeden Cayma Hakkı Koşulları,

Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” kapsamında ürünün tekrar satılabilir durumda olması aynı zamanda kullanılmamış ve içeriği eksik olmaması halinde siparişlerinizi teslim aldığınız ilk 14 (on dört) iş günü içerisinde size gönderilen fatura veya irsaliye ile birlikte faturanın arka yüzünde bulunan form veya irsaliyenin ön yüzünde bulunan formu doldurarak Yurtiçi kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz(ücreti size aittir.) Aynı zamanda info@freakdes.com.tr mail adresine değişim yapmak istediğinize dair bilgi vermeniz sizler acısından daha sağlikli olucaktir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Değişimini istediğiniz ürün ile ilgili talebinizi, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 (on dört) iş günü boyunca firmamıza geri gönderim sağlayabilirsiniz. Değişim istediğiniz ürün kullanılmış ise servis raporu ile birlikte kabul edilmektedir. Bire bir değiştirmek istediğiniz ürün stoklarımızda olması halinde değişimi gerçekleştirilir. Değişimini istediğiniz ürünün stoklarımızda olmaması halinde farklı bir renk ve model ile ya da tamamen farklı bir ürün ile değiştirebilir veya para iadenizi talep edebilirsiniz.

Bire bir aynı ürün ile değişim için, tarafınıza gönderilen faturanın 1 nüshasını göndermeniz gerekmektedir.

Farklı bir ürün veya para iadesi talep etmeniz durumunda adınıza veya şirketinize kesilen faturanın tüm nüshalarını göndermeniz gerekmektedir.

-İade Bilgileri

Almış olduğunuz ürünü, tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile size gönderim yapan adrese kargo ile iade edebilirsiniz. Tüm iadelerde kargo ücreti müşteriye aittir, gönderici ödemeli yollanmayan kargolar kesinlikle geri iade edilir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak düzenleterek ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren üç (3) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli 2 iş günü içerisinde tarafınıza yapılmaktadır.

Üründe renk solma, yırtılma,kullanılma vesair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 2 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişiniz ile ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Tüm sorularınız için 0553 377 6964 nolu telefonu arayarak yada info@freakdes.com.tr mail adresimize mesaj atarak destek alabilirsiniz.

Kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin değişimi ve iadesi kabul edilmez.

-Süreç Hakkında Bilgilendirme

Freakdes.Com sitesinden almış olduğunuz ürünü, teslimat tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Faturasız ve orijinal kutusuz/ambalajsız ürünlerde iade yapılamamaktadır. İade edeceğiniz ürünleri göndermeden önce +90 0553 377 6964 iletişime geçmeniz hem sizin hem firmamız için daha doğru ve kısa bir süreci kapsayacaktır.

İade Adresi : ACIBADEM MAH. ASAFBEY SK. IMER 7 A KADIKÖY/İSTANBUL

Siparişinizin tarafımıza ulaşması ile birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. İade için gerekli şartlar mevcut ise ürün bedeli 10(on) iş günü içerisinde tarafınıza yapılmaktadır.

Kredi kartı ile yapılan işlemlerde iade tutarı kredi kartınıza yapılmaktadır. Tüm bankaların taksitli yapılan işlemlerinde sipariş tutarınız bizden toplam tutar olarak kesilmekte ve bankaya aktarılmaktadır. Banka sipariş tutarınızı taksit taksit kredi kartınıza yatırmaktadır. Bu işlem firmamız ile alakalı değil tamamen banka ile alakalıdır.

Kapıda ödeme veya havale ile yapılan sipariş tutarları bize ileteceğiniz banka hesaplarına yapılmaktadır.

-İade sırasında kullanıcıların dikkat etmesi gereken konular;

-İade edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir.

Faturasız iadeler kabul edilmemektedir

Önemli Not:Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin iade ve değişiminde ürünlerin, kurumun düzenlemiş olduğu, ‘Ürün Birim Fiyatı+KDV’ şeklinde kesilmiş ‘İade Faturası’ ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Siparişim kargodan hasarlı olarak çıkarsa ne yapmalıyım?

Freakdes.Com web sayfamızdan yapmış olduğunuz alışverişiniz ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması sorumluluğundadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisinehasartespit tutanağıtutturmanız gerekmektedir.

İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişiniz ile ilgili incelemeyi Freakdes.com gerekli görüldüğü durumlarda, markanın yetkili servisi tarafından yapılmaktadır; konu ile ilgili muhatabınız Freakdes.com’dur.

Konu hakkında sorularınız devam ediyor ise mesai saatleri içerisinde +90 0553 377 6964 numaralı Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bize her zaman info@freakdes.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.